Kronika

Tábor 2018

Tábor 2018

,,Pandemic"


Den 1.

Z Brna do Velhartic jsme jeli asi 6 hodin. Do večera jsme se zabydlovali a po večeři jsme byli rozděleni do světových organizací pro pomoc proti vypuknutí pandemie. Týmy: OBO, IMO, OCHA, SAMA, NIFA, ECHO jsou připraveni na budoucí 2 týdny plny akce. V noci jsme však museli projít nezbytnými prohlídkami, které všichni zvládli.Den 2.

Našim úkolem je izolace města Moskva a nalézt pacienta 0. Město je však uzavřeno a obklíčeno armádou. Cílem je navázat kontakt s lidmi ve městě a získat informace. Není to však snadné. Lidi z města neslyšíme, a proto se informace dozvíme pomocí morseovky. Přitom nás však pronásleduje armáda... Po získání informací jsme se vydali najít pacienta 0.Den 3.

Dostáváme se do Číny, kde bychom měli nalézt přenašeče viru. Potřebujeme však nalézt a nakoupit suroviny a na to se v Číně stojí dlouhé fronty. Za těžší úkoly- více surovin. Nakonec se nám podařilo některé suroviny získat a proto zde nějakou dobu přežijeme.Den 4.

Dnes musíme najít a ulovit přenašeče. Potkáme však mnichy, kteří nám poradí za malou výpomoc.- Oprava chrámu, rozluštění tajné zprávy ze staré čínštiny, naučit se Kung-Fu, vyrobit vor, uvařit jídlo a nakreslit mapu. Nakonec jsme získali informace o pohybu přenašeče, kterého jsme následně nenápadně ulovili- PANDA.Den 5.

V okolních uličkách se začínají strhávat boje. My však nevíme, komu máme větřit. Proto vyrážíme do terénu a stavíme si nenápadné přístřešky. Zároveň potřebujeme jídlo a informace. Proto, se vydáváme do jednoho ze skladů a snažíme se nalézt a zjistit kódy ostatních přístřešků. Večer se snažíme pozhasínat světla ostatním přístřeškům. Do tábora se vracíme až k obědu na druhý den, kdy nepokoje pohasínají.Den 6.

Snažíme se nalézt vzácnou, jedovatou žábu, abychom její jed použili jako přísadu do protilátky. Problém je ale v tom, že musíme poskládat informace o žábě, které se nám rozsypaly z encyklopedie. Po splnění mnoha úkolů se nám nakonec podařilo žábu najít a jeden z týmů ji nakonec ulovil.Den 7.

Dnes se potřebujeme přemístit do Prahy. Díky lodnímu lístku se dostavíme do přístavu. Pak zjistíme polohu laboratoře v Praze.Den 8.

Po nekonečné cestě do Čech, jsme se rozhodli postavit stanici, žel vláda k nám není úplně přívětivá. Proto jsme se rozhodli nalézt stavební materiál sami. Po celodenní práci jsme se dostali do fáze "POSTAVENO".Den 9.

Opět se dostáváme do Afriky. Kvůli rozrůstající se infekci je nutno pomoci Káhiře. Káhira ale není jediné hladovějící město, takže města postupně vymírají. Další problém je v tom, že se města okrádají navzájem, takže je velmi těžké do měst dostat nějaké suroviny.Den 10.

Byly nám ukradeny PANDY!

Našim cílem je získat je zpět, ale nejdříve potřebujeme nalézt speciální pavouky, jejichž nožičky použijeme jako další přísadu do protilátky.Den 11.

Juchů! Už máme skoro protilátku hotovou. Za splněné úkoly dostaneme téměř poslední přísady a věci do naší protilátky. Dalším cílem je nalézt pandy a získat je zpět a odebrat pandám krev.Den 12.

Všechny organizace spolupracují na plnění úkolů. Poté získáme informace o posledním výskytu poslední ingredience. Klokaní ocásky co jsme získali po výšlapu na hrad a štafetě s vysílačkami se použijí na míchání protilátky.Den 13.

VYPUKLO 8 PANDEMIÍ!

Svět byl zamořen a zůstává nás na celém světě pouze 60. Protilátka se podařila uvařit a rozhodli jsme se tím uzdravit zombie, kteří se stali z infikovaných lidí.

Svět se nakonec podařilo zachránit.Den 14.

V sobotu se bourá tábor, večer oheň a zítra domů

Z vědcova deníku