— Tým vedoucích —

Karel Hauptman

Velitel přední hlídky od listopadu 2003, člen národní rady RR, velitel RR pro Jihomoravský kraj.

Do naší přední hlídky jsem přišel jako poslední a k smutku celé naší dívčí sekce se snažím přetvořit nejlepší dívčí přední hlídku RR v České republice na oddíl s outdoorovými aktivitami. Jsem mozkem všech našich extrémních aktivit a snažím se přitáhnout podobně "postižené" lidi.

Zabývám se vším, co je spojeno s pobytem v přírodě, skalách, vodě, jeskyních. Mám rád trochu adrenalinu v uších. Dříve jsem jezdil na dostihových koních, lezl a trochu koketoval s ježděním na divoké vodě. Nyní vedu tuto přední hlídku Royal Rangers, což je taky adrenalinový sport.

Jinak jsem veterinární lékař a vyučuji na univerzitě.Lucie Elederová

S 18. přední hlídkou jsem přišla do styku poprvé na letním táboře v mých 8 letech a Royal se pro mě zanedlouho stal místem, kde jsem se cítila přijímaná a kde jsem mohla duchovně růst. Dnes jsem jeho součástí ráda nejen proto, že mu vděčím za nepřeberné množství zážitků, zkušeností a přátel, ale i proto, že mě baví trávit čas s dětmi.

Jako vedoucí funguju v přední hlídce od roku 2011. Tento rok mám na starosti věkovou kategorii Ranger Kids.

Mám ráda outdoorové aktivity, ráda hraju ringo a běhám. Zároveň mě baví malovat a tvořit a jsem vášnivým čtenářem. Užívám si každý čas strávený v přírodě, nejlépe se super partou lidí.

Studuji na Přírodovědecké fakultě MU obory Biologie a chemie se zaměřením na vzdělávání.Markéta Elederová

Na svůj první tábor s Royal Rangers jsem jela v deseti letech a opravdu mě to nadchlo. V roce 2011, po absolvování juniorského NVT (Národní výcvikový tábor), jsem se stala juniorskou vedoucí, teď už mám za sebou i "dospělácké" NVT. 

Jsem sice introvert, ale děti mám ráda a mám radost, že můžu takhle sloužit. A často ani nevím, jestli se učí víc ty děti, anebo já :-).

Studuji informatiku na vysoké škole, ale mám moc ráda přírodu, výlety a různé divoké Royalovské akce jako trek v horách, sjíždění řeky nebo ferraty.Katka Kožinová

Já v Royalu vyrostla, a tak veškerou svou náklonost k přírodě, sportům a dětem dávám za vinu převážně jemu. Pátým rokem jsem na pozici vedoucího, kterou si (většinou) užívám. Nejkrásnější pro mě je, když si s dětmi povídáme o Boží lásce přímo uprostřed jeho stvoření. Studuji na milovaném Biskupském Gymnáziu, které (snad) letos dokončím a vydám se na rok do Londýna, kde si dám pauzu od učení. Budu tam hlídat děti, prozkoumávat tuhle metropoli a stýskat si po čase strávený v Royalu. Debora Kuciánová

Royal navštěvuji už asi sedm let, z toho polovinu funguji jako juniorský vedoucí. Už od první chvíle, kdy jsem vkročila na území tehdejší klubovny, jsem byla považována za jedno z nejnáročnějších a také nejzlobivějších dětí. Nevím, v jak velké míře měli ze mě vedoucí bolesti hlavy, noční můry, záněty dásní a střevní potíže, každopádně teď s nimi soucítím. Naštěstí jsem se s odstupem času polepšila a bylo mi umožněno bez žádných větších problémů absolvovat NVT junior a následně začít vypomáhat s programem schůzek. Z této spolupráce se mohu těšit dodnes.

"Jinak jsem vcelku milé a pěkné děvče, ráda se procházím v dešti, vařím, zpívám, spím a sním. Jsem otevřená jakýmkoli novým nápadům a aktivitám a snažím se brát s humorem vše, co si můj úsměv zaslouží."

Jan Richtr

Už jako osmiletý kluk jsem jezdil na všechny akce Royalu moc rád. Takže když jsem se pak rozhodoval, kde budu sloužit, služba dětem v Royalu byla pro mě jasná volba. Jasně, někdy je to dřina, ale já věřím, že když stojíte ve službě poctivě, Bůh to ocení.

Mezi moje záliby patří turistika, rád hraju ringo, ale nejvíc je všem známý můj hluboký zájem o dopravu a dopravní systémy (zejména železniční a MHD), který (jak někteří říkají) ze mě přímo vyzařuje. Proto se v přední hlídce starám především o logistické zajištění našich akcí.

Vystudoval jsem osmileté gymnázium v Brně a vysokou školu dopravní v Pardubicích. Nyní pracuji jako specialista v dopravě (zabývám se plánováním a operativním řízením provozu) v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje. Jsem šťastně ženatý se svojí ženou Kristýnou, kterou jsem mimochodem poznal taky v Royalu.

V letošním školním roce jsem zapojen ve věkové skupině Discovery Rangers.

Kristýna Richtrová

Do Royalu chodím již od svých pěti let. Už jako malou mě schůzky i výlety nadchly. Mám absolvované NVT juniorů a v letošním roce pomáhám s vedením nejmladší kategorie.

Mezi mé záliby patří turistika, rukodělné práce (zejména origami), hra ringo, doprava a spánek. Dle některých jsem prý až příliš praktická. A střídmá v řeči.

Jsem šťastně vdaná a v současné době studuji na vyšší odborné škole obor sociální činnost.

Jožka Kovář

V Royalu jsem od roku 2003, kdy jsem vstoupil do sesterské 24. Přední hlídky Brno. V ní jsem sloužil postupně na všech pozicích, od velitele kmene až po velitele celé přední hlídky. Po svém sňatku a odstěhování z Brna jsem se sice velení vzdal, ale Royalu jsem zůstal věrný i nadále a od roku 2016 jsem členem 18. Přední hlídky. S Karlem, Katkou a dalšími vedoucími Osmnáctky jsem měl již dříve tu čest společně sloužit na krajských i celostátních akcích, zejména pak na deseti NVT.
Mezi moje záliby patří archeologie, cestování, četba, fotografování, hudba, kulturní a společenské akce, výtvarné umění, zbraně a vojenská technika, psaní článků a od narození našeho prvního potomka také automobil. Nu a zmínit je třeba i práci s dětmi. Jako bývalý skaut umím ocenit dobrého vedoucího a snažím se také takovým být. Díky Bohu, že mohu spoléhat na Něj a ne jen sám na sebe.
Po střední škole jsem vystudoval magistra archeologie a bakaláře muzeologie na Masarykově univerzitě v Brně. V současnosti pracuji jako zástupce vedoucího Opravny kolejových vozidel v Brně. Svou manželku Lenku jsem také poznal v Royalu, sedm let vedla 40. Přední hlídku v Hustopečích. 

Lenka Kovářová

S Royalem jsem poprvé přišla do kontaktu ve svých pěti letech, kdy jsem jela na letní tábor s 2. PH Břeclav. Psal se rok 1994 a Royal v České republice teprve začínal. Royalovské tábory se staly pravidelnou součástí mých letních prázdnin. O hodně později jsem jezdila také s 26. PH Olomouc a 8. PH Zlín. Nejprve jako účastník, pak jako táborový vedoucí. V roce 2006 jsem absolvovala NVT v Jiříně a vzápětí převzala velení 40. PH Hustopeče. Po sňatku a změně bydliště v roce 2013 jsem se svého oddílu musela vzdát, ale Royalu jsem zůstala věrná, nejprve jako členka 24. PH Brno, nyní jako členka Osmnáctky. 
Povoláním jsem lékařka, což mou službu v Royalu předurčuje zejména do oblasti zdravotnictví. Nyní však dlím na rodičovské dovolené, takže možnosti mé služby jiným dětem než vlastním jsou žel jen omezené. 

Jana Makovičková

Zažila jsem úplné začátky 18. přední hlídky RR, kdy jsme byly čistě dívčí přední hlídkou. Byly to krásné časy až do doby, kdy nám to narušili chlapci a především Karel Hauptman se svými outdoorovými aktivitami :-)

Nicméně k tomuto narušení došlo v době, kdy už jsem sama byla vedoucí, takže mě to tolik netrápilo a navíc mě outdoorové aktivity bavily a stále baví.

V tomto roce se podílím na vedení juniorů. 

Baví mě již zmíněné outdoorové aktivity, dále sport, flamenco, hudba a četba knih. 

Míša Opálková

Já do royalu chodím asi už od 6 let a musim říct že to vždy bylo místo kde člověk si mohl užít zábavy, něco se naučit a hlavně poznat pána Ježiše. Teď jsem první rok v royalu jako junior a pomáhám u rangeru. Jinak mě baví vařit, spát, hrát ringo, poznávat nový lidi a trávit čas s kamarády. 

Diana Horká

Do Royalu jsem se dostala až při mém nástupu na gymnázium, protože jsme se až v té době přestěhovali do Brna. Absolovala jsem tam 3 roky jako účastník, jehož chození na schůzky a akce velmi naplňovaly a posouvaly ve vztahu k Bohu. 
A nyní jsem takový zelenáč ve vedoucovském týmu, který se musí ještě hooodně učit...
Mám ráda nadšené dětské tváře, dobrodružné výlety, cestování, sportovní aktivity, hudbu, hraní divadla a vůbec poznávání nových věcí, míst a lidí, což mi Royal rozhodně umožňuje. A abych nezapoměla - také ráda peču.