Tým vedoucích

Karel Hauptman

Hlavní vedoucí
Hlavní vedoucí

Velitel přední hlídky od listopadu 2003.

Do naší přední hlídky jsem přišel jako poslední a k smutku celé naší dívčí sekce se snažím přetvořit nejlepší dívčí přední hlídku RR v České republice na oddíl s outdoorovými aktivitami. Jsem mozkem všech našich extrémních aktivit a snažím se přitáhnout podobně "postižené" lidi.

Zabývám se vším, co je spojeno s pobytem v přírodě, skalách, vodě, jeskyních. Mám rád trochu adrenalinu v uších. Dříve jsem jezdil na dostihových koních, lezl a trochu koketoval s ježděním na divoké vodě. Nyní vedu tuto přední hlídku Royal Rangers, což je taky adrenalinový sport.

Jinak jsem veterinární lékař se svojí klinikou. 

Lucie Kozielová

Schůzkový vedoucí
Schůzkový vedoucí

S 18. přední hlídkou jsem přišla do styku poprvé na letním táboře v mých 8 letech a Royal se pro mě zanedlouho stal místem, kde jsem se cítila přijímaná a kde jsem mohla duchovně růst. Díky Royalu jsem také potkala svého úžasného manžela. Dnes jsem součástí RR ráda nejen proto, že mu vděčím za nepřeberné množství zážitků, zkušeností a přátel, ale i proto, že mě baví trávit čas s dětmi.

Jako vedoucí funguju v přední hlídce od roku 2011.

Mám ráda outdoorové aktivity, ráda hraju ringo a deskové hry i řeším zajímavé hádanky. Zároveň mě baví malovat a tvořit a jsem vášnivým čtenářem. Užívám si každý čas strávený v přírodě, nejlépe se super partou lidí.

Studuji na Přírodovědecké fakultě MU obory Učitelství biologie a chemie na střední škole.

Petr Ohlídal

Adventure Rangers
Adventure Rangers

Do Royalu chodím cca 2/3 svého života. Ze začátku jako dítě do 1. zadní hlídky RR v ČR Zábřeh (oficiálně 26. PH Olomouc), která se posléze přetransformovala do 41. PH Zábřeh. V této hlídce se ze mne stal také vedoucí a začal jsem se zapojovat do pořádání dalších akcí (Ringoturnaj, Procházka růžovým sadem, Uchem jehly). V roce 2018 jsem se pro tuto chvíli definitivně přestěhoval do Brna a vzhledem k tomu, jak je pro mne Royal důležitý, bylo jasné, že se do něj zapojím i zde. Když jsem přemýšlel kde přesně, byla Osmnáctka vzhledem k úžasným lidem, kteří jsou jejími členy, jasná volba. Jsem tedy v tuto chvíli plně zapojen v Brně, ale jako externí vedoucí stále funguji i v Zábřehu a Olomouci, s čímž souvisí také moje role zástupce velitele Royal Rangers Olomouckého kraje.

Rád kecám úplně do všeho, takže v Royalu dělám všechno a zároveň nic. Rád hraji jakékoli hry a sporty a také je rád organizuji. Ale to nejdůležitější, proč v Royalu sloužím, je to, že chci i ostatním dát příležitost poznat Boha tak, jak ji Royal dal mně.  

David Koziel

Adventure Rangers
Adventure Rangers

S Royal Rangers jsem se poprvé setkal ve svých pěti letech, kdy jsem zavítal na jejich letní tábor. Tehdy to bylo s 8. PH Zlín. Od osmi let jsem se pak začal účastnit pravidelných schůzek nově vzniklé 40. PH v Hustopečích, kde jsem se stal v roce 2014 jedním z vedoucích. V současné době ale působím v 18. PH Brno.

Vedoucím jsem se stal proto, že jsem chtěl zprostředkovat dalším dětem to, co mně samotnému Royal v minulosti dal - důležité hodnoty, spoustu zážitků, kamarády a přátelské prostředí, ve kterém jsem se cítil dobře, mohl jsem se učit spoustě zajímavých věcí, jezdit na všemožné akce a prostě jen tak blbnout s ostatními.

Rád hraji fotbal a ringo, dále se věnuji hře na housle a na kytaru. Mezi mé další záliby patří věda a technika.

Momentálně studuji Strojní inženýrství na VUT.

Jakub Pernica

Adventure Rangers
Adventure Rangers

Do Royalu chodím už od malička. Vyrůstal jsem v křesťanské rodině, ale první opravdový setkání s Bohem jsem zažil až na akci, kterou pořádá každým rokem Royal Rangers (Ringoturnaj). Až tady jsem pocítil opravdovou Boží lásku a plně jsem se mu vydal.

Studuji na střední škole obor Informační technologie. Rád sportuji, konkrétně rád hraju florbal, ringo, basketbal a volejbal.

V royalu se starám o web a propagaci (sociální sítě), ale zároveň jsem v týmu AR, který vede nejstarší kategorii.

Rút Červeňová

Discovery Rangers
Discovery Rangers

Do royalu už nějaký ten pátek chodím, i když jsem si jako jedinou kategorii nezažila Ranger Kids a nastoupila jsem až do Discovery Ranger. Aktuálně jsem třetím rokem juniorský vedoucí a moc mě to baví.

V royalu se cítím opravdu skvěle, protože jsem s lidma s kterými si rozumím a máme stejný záměr, a to přivádět děti k Bohu a vytvářet pro ně nezapomenutelné zážitky. Strašně mě baví, že v royalu si člověk může vyzkoušet tolik věcí a jet na takový akce, který by jinde nezkusil nebo nezažil.

Dál bych na sebe řekla, že jsem v druhém ročníku na gymnáziu, baví mě týmové nebo outdoorové sporty, taky bych jednou chtěla cestovat a ráda zkouším nové věci, což v royalu je ideální. ;) 

Anna Šubová

Discovery Rangers
Discovery Rangers

Na Royal jsem začala chodit ve svých šesti letech a hned jsem věděla, že se mě tam jen tak nezbaví. Začala jsem jezdit na všechny akce a z Royalu se stala podstatná část mého života. Taková další rodina. Nesetkáváš se tam jenom s dobrými lidmi, ale i s Bohem a o to se v Royalu snažíme nejvíce. 

Absolvovala jsem NVT a teď se pomalu začínám zapojovat do vedení Royalu mnohem víc, např. ve chvalách.  

Kristýna Chlubnová

Ranger Kids
Ranger Kids

Do Royalu jsem začala chodit až jako starší a jako účastník jsem v naší přední hlídce byla jen pár let. Teď jsem prvním rokem juniorský vedoucí a zatím mě to tu moc baví. V Royalu se mi moc líbí, protože tu můžu být sama sebou a mám tu kamarády, se kterými můžeme jezdit na různé akce a pořádně si zablbnout. Zároveň však vím, že mě nepotáhnou ke zlým věcem, a že spolu můžeme jít za Bohem. Mám moc ráda přírodu a výlety, obzvláště na horách. Baví mě vyrábět, vařit a taky hraji na klavír. Bude mi teď 18 a jsem na gymplu. Mám tři mladší sourozence, kteří taky chodí do Royalu.  

Matouš Hauptman

Ranger Kids
Ranger Kids

Do Royalu chodím už od malička. Jsem synem hlavního vedoucího hlídky a díky tomu mám šanci se lépe zorientovat v jejím fungování. Do Royalu chodím rád, protože se zde můžu vždy setkat s Bohem a skvělými lidmi.

Studuji na gymnáziu v Tišnově. Mám rád sporty (ringo, týmové sporty, občasně i adrenalinové sporty) .

Petra Svobodová

Vedoucí v RR, zvukař, chválič/zpěvák, chemik, komik, kreslíř, příležitostný pianista, milovník dobrého jídla, masa, ptáků a dobré kávy.

Do RR jsem se dostala díky jednomu odpolednímu vysílání rádia 7, když mi bylo cca 10 let. Tehdy začala moje účast na táborech a schůzkách a poté spolupráce jako vedoucí v Royal Rangers v Brně. Dlouho jsem vedla věkovou skupinu Adventure Rangers. Místy se služba rozrostla až nad rámec hlídky, ať už se jednalo o spolupráci s jinými hlídkami, organizacemi nebo jinou zemí, jako bylo třeba Srbsko.

Díky RR jsem zakusila, jak fungují lidé, kteří pro Boha opravdu žijí, poznala přátele napříč republikou, naučila se opéct dokonalý maršmeloun, uvařit jídlo z věcí, které by nikoho nikdy nenapadlo spojit, být nepromokavá, hrát nejlepší týmový sport na světě - ringo, sbalit si do jednoho batohu na týden. RR mě naučil, že o jedno jídlo se dokážu rozdělit až s 30 lidmi. 

Jana Horáková

Zažila jsem úplné začátky 18. přední hlídky RR, kdy jsme byly čistě dívčí přední hlídkou. Byly to krásné časy až do doby, kdy nám to narušili chlapci a především Karel Hauptman se svými outdoorovými aktivitami.

Nicméně k tomuto narušení došlo v době, kdy už jsem sama byla vedoucí, takže mě to tolik netrápilo a navíc mě outdoorové aktivity bavily a stále baví.

Baví mě již zmíněné outdoorové aktivity, dále sport, flamenco, hudba a četba knih.

Kristýna Richtrová

Do Royalu chodím již od svých pěti let. Už jako malou mě schůzky i výlety nadchly. Mám absolvované NVT juniorů.

Mezi mé záliby patří turistika, rukodělné práce (zejména origami), hra ringo, doprava a spánek. Dle některých jsem prý až příliš praktická. A střídmá v řeči.

Jsem šťastně vdaná a v současné době studuji na vyšší odborné škole obor sociální činnost.

Jan Richtr

Už jako osmiletý kluk jsem jezdil na všechny akce Royalu moc rád. Takže když jsem se pak rozhodoval, kde budu sloužit, služba dětem v Royalu byla pro mě jasná volba. Jasně, někdy je to dřina, ale já věřím, že když stojíte ve službě poctivě, Bůh to ocení.

Mezi moje záliby patří turistika, rád hraju ringo, ale nejvíc je všem známý můj hluboký zájem o dopravu a dopravní systémy (zejména železniční a MHD), který (jak někteří říkají) ze mě přímo vyzařuje. Proto se v přední hlídce starám především o logistické zajištění našich akcí.

Vystudoval jsem osmileté gymnázium v Brně a vysokou školu dopravní v Pardubicích. Nyní pracuji jako specialista v dopravě (zabývám se plánováním a operativním řízením provozu) v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje. Jsem šťastně ženatý se svojí ženou Kristýnou, kterou jsem mimochodem poznal taky v Royalu.

Jožka Kovář

V Royalu jsem od roku 2003, kdy jsem vstoupil do sesterské 24. Přední hlídky Brno. V ní jsem sloužil postupně na všech pozicích, od velitele kmene až po velitele celé přední hlídky. Po svém sňatku a odstěhování z Brna jsem se sice velení vzdal, ale Royalu jsem zůstal věrný i nadále a od roku 2016 jsem členem 18. Přední hlídky. S Karlem, Katkou a dalšími vedoucími Osmnáctky jsem měl již dříve tu čest společně sloužit na krajských i celostátních akcích, zejména pak na deseti NVT.

Mezi moje záliby patří archeologie, cestování, četba, fotografování, hudba, kulturní a společenské akce, výtvarné umění, zbraně a vojenská technika, psaní článků a od narození našeho prvního potomka také automobil. Nu a zmínit je třeba i práci s dětmi. Jako bývalý skaut umím ocenit dobrého vedoucího a snažím se také takovým být. Díky Bohu, že mohu spoléhat na Něj a ne jen sám na sebe.

Po střední škole jsem vystudoval magistra archeologie a bakaláře muzeologie na Masarykově univerzitě v Brně. V současnosti pracuji jako zástupce vedoucího Opravny kolejových vozidel v Brně. Svou manželku Lenku jsem také poznal v Royalu, sedm let vedla 40. Přední hlídku v Hustopečích.

Lenka Kovářová

S Royalem jsem poprvé přišla do kontaktu ve svých pěti letech, kdy jsem jela na letní tábor s 2. PH Břeclav. Psal se rok 1994 a Royal v České republice teprve začínal. Royalovské tábory se staly pravidelnou součástí mých letních prázdnin. O hodně později jsem jezdila také s 26. PH Olomouc a 8. PH Zlín. Nejprve jako účastník, pak jako táborový vedoucí. V roce 2006 jsem absolvovala NVT v Jiříně a vzápětí převzala velení 40. PH Hustopeče. Po sňatku a změně bydliště v roce 2013 jsem se svého oddílu musela vzdát, ale Royalu jsem zůstala věrná, nejprve jako členka 24. PH Brno, nyní jako členka Osmnáctky.

Povoláním jsem lékařka, což mou službu v Royalu předurčuje zejména do oblasti zdravotnictví. Nyní však dlím na rodičovské dovolené, takže možnosti mé služby jiným dětem než vlastním jsou žel jen omezené.